Hapësire reklamuese

Politikë

Nis regjimi i lirë i trafikut lokal kufitar Kosovë-Shqipëri, Rama: Korsi të dedikuara në Morinë dhe Vermicë

Shkruar nga Newsbomb

Nis regjimi i lirë i trafikut lokal kufitar Kosovë-Shqipëri,

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se këtë të mërkurë ka nisur regjimi i lirë të trafikut lokal të kufirit në hapësirën prej 30 km nga të dy anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës, në pikat e veçanta të kalimit kufitar.

Lajmin e ka ndare vetë kreu i shtetit, ku njofton se në pikën kufitare të Morinës dhe Vermicës.

"Sot filloi zbatimi i regjimit të lirë të trafikut lokal të kufirit në hapësirën prej 30 km nga të dy anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës, në pikat e veçanta të kalimit kufitar. Ndërsa në PKK Morinë dhe Vermicë do të ketë korsi të dedikuara për kalimin e lehtësuar të kufirit," shkruan Rama.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese