Hapësire reklamuese

Politikë

Nis protesta e 11-të para Bashkisë së Tiranës, qytetarët grumbullojnë goma për t'i djegur

Shkruar nga Newsbomb
Nis protesta e 11-të para Bashkisë së Tiranës,
Foto nga protesta

Qytetarë të shumtë janë mbledhur sërish para ambienteve të Bashkisë së Tiranës, ku dhe po zhvillojnë protestën e tyre të radhës duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Kjo është protesta e 11-të e opozitës dhe Aleancës për Mbrojtjen e Tetarit para Bashkisë së Tiranës.

Ashtu siç ka ndodhur edhe në protestat e javës, edhe këtë herë militantët kanë grumbulluar goma, të cilave pritet t’u vënë zjarrin. Mes protestuesve para bashkisë së Tiranës është dhe vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi.

Me pankarta në duar, protestuesit kërkojnë largimin e kryebashkiakut Erion Veliaj, pas skandalit me dosjen “5D”, ku në pranga ranë disa drejtorë të Bashkisë së Tiranës dhe janë nën hetim dhe disa të tjerë.

Nis protesta e 11-të para Bashkisë së Tiranës,
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese