Hapësire reklamuese

Politikë

Nesër seanca plenare në Kuvend, ministrat i përgjigjen opozitës

Shkruar nga Newsbomb
Nesër seanca plenare në Kuvend, ministrat i përgjigjen
FotoArkiv/ Kuvendi

Nesër do të zhvillohet seanca e  radhës në Kuvend, ku ashtu si edhe në ato të kaluarat edhe këtë të enjte pritet të shoqërohen me debate.

Në këtë seancë ministrat do i përgjigjen pyetjeve të opozitës. Kjo pasi në rendin e ditës është parashikuar një interpelancë mes ministrit të Brendshëm, Taulant Balla dhe deputetit të opozitës Ervis Salianji.

Po ashtu deputetja e PD, Ina Zhupa ka thirrur në interpelancë ministren e Arsimit, Ogerta Manastirliu. Gjithashtu në rend dite janë një sërë çështjes që do të diskutohen dhe më pas do të kalojnë për votim.

Nesër seanca plenare në Kuvend, ministrat i përgjigjen
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese