Hapësire reklamuese

Politikë

Ministri Hasani shkon në Hagë, takohet me ish-presidentin Hashim Thaçi

Shkruar nga Newsbomb
Ministri Hasani shkon në Hagë, takohet me ish-presidentin Hashim
Igli Hasani në Hagë

Ministri i Jashtëm, Egli Hasani ndodhet në Hagë, ku është takuar me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Me anë të një video-masazhi Hasani thotë se gjatë takimit e ka informuar Thaçin për për zhvillimet e fundit në Shqipëri dhe rajon.

Ndër të tjera ministri bën thirrje që të ketë një proces gjyqësor të përshpejtuar, transparent dhe politikisht të paanshëm për: Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selii.

“Optimistë se e drejta një ditë do triumfojë. Mbështetja jonë nuk do t’i mungojë në asnjë rast dhe për asgjë. Thaçi, kthjelltësi e vizion për të ardhmen. Garën e fiton ai që është i përgatitur psikologjikisht.  Populli shqiptar nuk i harron as përpjekjet, as sakrificat e bijve të tij. E informova për zhvillimet më të fundit në vendin tonë dhe në rajon. Shqipëria do të këmbëngulë për një proces gjyqësor të hapur e transparent”, tha Hasani ndër të tjera.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese