Hapësire reklamuese

Politikë

Ministri Hasani në takim në Uashington: Fokusi i diskutimeve, roli i grave dhe ndryshimet klimatike në botë

Shkruar nga Newsbomb
Ministri Hasani në takim në Uashington: Fokusi i diskutimeve, roli i
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ka qenë i pranishëm ditën e sotme në takimin e punës mbi Gratë, Paqen dhe Sigurinë organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministri Hasani nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook. Sipas Hasanit, në këtë takim është diskutuar mbi rolin kritik të grave në adresimin e sfidave të reja të sigurisë, luftimin e kërcënimeve terroriste.

Gjithashtu pjesë e diskutimeve ishin edhe çështjet mjedisore, ndryshimet klimatike si dhe ndikimi i teknologjive të reja në botë.

Shqipëria mbetet plotësisht e përkushtuar për rritjen e përgjegjshmërisë në agjendën e Grave, Paqes dhe Sigurisë.

Në takimin e punës mbi Gratë, Paqen dhe Sigurinë organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit diskutuam mbi rolin kritik të grave në adresimin e sfidave të reja të sigurisë, luftimin e kërcënimeve terroriste, trajtimin e çështjeve mjedisore, si ndryshimet klimatike dhe ndikimin ndaj teknologjive të reja”,- shkruan ministri Igli Hasani në rrjetin social, Facebook.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese