Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Me ftesë të Begajt, Presidentja e Sllovenisë viziton sot Shqipërinë (AXHENDA)

Shkruar nga Newsbomb
Me ftesë të Begajt, Presidentja e Sllovenisë viziton sot
Nataša Pirc Musar

Presidenti Bajram Begaj pret sot homologen e tij të Sllovenisë, Nataša Pirc Musar, e cila me ftesën e tij zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Sipas axhendës së publikuar mësohet se në orën 10:00 do të zhvillohet ceremonia zyrtare e mirëseardhjes e cila pasohet nga një takim kokë më kokë dhe më pas me takimin e zgjeruar mes delegacioneve të dy shteteve.

Ndërkohë, pas takimit dy presidentët do të mbajnë një konferencë të përbashkët shtypi të parashikuar në orën 11:20.

Gjatë qëndrimit në Shqipëri, Presidentja e Sllovenisë dhe delegacioni që e shoqëron pritet të vizitojnë disa pika tërheqëse turistike të vendit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese