Hapësire reklamuese

Politikë

“Mbylle, mos më ngri zërin..”, ‘përplaset’ Babaramo me Plarent Ndrecën: Kokorroçin jo me mua...

Shkruar nga Newsbomb
“Mbylle, mos më ngri zërin..”,
Ilir Babaramo dhe Plarent Ndreca

Deputeti socialist, Plarent Ndreca dhe gazetari, Ilir Babaramo, patën një moment tensioni teksa ishin duke folur lidhur me paraqitjen e kryebashkiakut Erion Veliaj në SPAK.

Duke mos kursyer aspak tonet e ashpra ndaj njër-tjetrit, Babaramo  i kërkoi deputetit që të mos e ndërpresë dhe të mos e kthejë debatin me të në personal.

Teksa iu drejtua me fjalët “mos më bëj kokorroçin”, gazetari i kërkoi që të mos e ndërpresë, ndërkohë Ndreca nga ana tjetër i tha që të mos e ngrerë zërin me të.

Pjesë nga debati në studion e “Top Story”

Babaramo: Kokorroçin mos e bëj me mua dhe mos më ndërpre

Ndreca: Kokorroçin nuk e kuptoj çfarë është. Zërin mos ma  trash se nuk më shqetëson fare. Jam këtu përballëm nëse e kishe për mua unë e kam mik Erion Veliajn por unë nuk po bëj avokatin sepse nuk ka për mua nevojë Veliaj. Unë e bëj avokatin për të nëse duhet, do jem shumë i nderuar.

Babaramo: Mos më ndërhy

Ndreca: Mos ma trash mua zërin

Babaramo: Nëse ke ardhur të bësh zhurmuesin këtu

Ndreca: Unë kam ardhur për të bërë debat

Babaramo: Mbylle që mos ta kthejmë personale

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese