Hapësire reklamuese

Politikë

I akuzoi për pazare, Bardhi i përgjigjet Bashës: Kusht për amnistinë, s’do të përfitojë asnjë i dënuar apo i hetuar nga SPAK

Shkruar nga Newsbomb
I akuzoi për pazare, Bardhi i përgjigjet Bashës: Kusht për
Gazment Bardhi

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demikratike, Gazment Bardhi, para ambienteve të Kuvendit i ka kthyer përgjigje kreut të kësaj force politike, Lulzim Bashës, i cili mëngjesin e sotëm akuzoi kolegët e tij të opozitës se janë bërë palë me qeverinë.

Gjatë fjalës së tij Bardhi deklaroi se opozita ka mbajtur të njëjtin qëndrim për çështjen e amnistinsë penale, si në rastin edhe të Lulzim Bashës.

Bardhi theksoi se këtë të enjte në Kuvend do të miratoht për amnistinë i njëjti draft për të cilin në vitin 2014 edhe Lulzim Basha ka dhënë votën e tij.

Duke theksuar më tej, deputeti demokrat bën me dije se nga ky draft i propozuar nga opozita nuk do të përfitojë asnjë anëtar i krimit të organizuar, ndryshe nga sa ka ndodhur në 2014-tën, si dhe nuk ka asnjë zyrtar të korruptuar që do të përfshihet te përfitimet e amnistisë.

“Lajmi i mirë që zoti Basha është zgjuar që në orën 8. Sa i takon amnistisë, ka një traditë të konsoliduar për këtë rast. Në rastin konkret grupi i PD është kujdesur që drafti që votohet këtë vit, të jetë i njëjtë me draftet e mëparshme. Opozita dhe kur drejtohej nga zoti Basha ka dhënë votën pro. Asnjë anëtarë i krimit të organizuar nuk përfiton, ndryshe nga sa ka ndodhur në 2014-ën. Nuk ka asnjë zyrtar të korruptuar që do të përfshihet te përfitimet e amnistisë”, tha ai.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi në lidhje me dakordësinë e arritur mes PS dhe Rithemelimit për Amnistinë Penale. Basha këtë dakordësi e quan “Pazar”, teksa tha se nga amnistia do të përfitojnë të korruptuarit e dënuar nga SPAK dhe se po ashtu do të përjashtohen protestuesit.

“Përjashtohen nga amnistia protestuesit që kanë protestuar kundër korrupsionit qeveritar dhe kriminalizimit të shtetit”, tha Basha ndër të tjera.

<p style=" margin: 12px auto 6px auto; font-family: Helvetica,Arial,Sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; font-size: 14px; line-height: normal; font-size-adjust: none; font-stretch: normal; -x-system-font: none; display: bl

 

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese