Hapësire reklamuese

Politikë

Hasani merr pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington, në fokus ndryshimet klimatike

Shkruar nga Newsbomb
Hasani merr pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington, në
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, ka udhëtuar sot drejt Uashingtonit, ku do të marrë pjesë në samitin e NATO-s, në cilësinë e anëtarit të delegacionit të kryesuar nga Kryeministri Edi Rama.

Ministri Hasani do të marrë pjesë në takimin e bashkëorganizuar nga Kanadaja, Gjermania dhe SHBA-të, mbi ndryshimet klimatike si dhe në takimin e punës për Gratë, Paqja dhe Siguria, i cili do të trajtojë sfidat e reja të mjedisit të ndryshuar të sigurisë.

"Gjatë samitit, Ministri Hasani do të ketë takime bilaterale me homologë të Kanadasë, Polonisë, Holandës, Spanjës, Portugalisë, Islandës etj", njofton Ministria e Jashtme. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese