Hapësire reklamuese

Politikë

“Do ta kthej në muze”, Rama i dorëzon certifikatën e pronësisë vajzës së Patro Markos

Shkruar nga Newsbomb
“Do ta kthej në muze”, Rama i dorëzon certifikatën e
 

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Himarë, ku po shpërndahen 437 titujve të pronësisë për zonat me probleme.

Mes peronave që morën titullin e pronësisë, ishte edhe vajza e shkrimtarit Petro Marku. Ajo u shpreh se do mundohet që banesën ta kthejë në muze.

“Është hera e parë që takohemi, ju faleminderit. Më keni kthyer shumë dinjitetin familjes së Petro Marko, jo vetëm me këto, por me çfarë keni bërë. U jam mirënjohëse.

Babai im Petro Marko nuk do të hyjë në shtëpinë e tij, por kujtimi i tij, shpirti i tij dhe jeta e tij do të jenë gjithmonë aty. Unë do mundohem që atë dhomë, ta kthej në një muze që të jetë gjithmonë prezent”, u shpreh ajo.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese