Hapësire reklamuese

Politikë

Djegia e mandateve, Braimllari sqaron: Meta e dinte se Kryemadhi do digjte mandatin, por jo i gjithë grupi i PL

Shkruar nga Newsbomb
Djegia e mandateve, Braimllari sqaron: Meta e dinte se Kryemadhi do digjte
Endrit Braimllari

Pas dorëheqjes, Braimllari ka folur edhe për vendimin e PL me në krye Monika Kryemadhin dhe PD me Lulzim Bashën për djegien e mandateve, ku për Metën kjo është arsyeja përse prej 5 vitesh marrëdhënia politike mes tij dhe Monikës është krisur dhe ka përsuar lëkundje të madhe.

Në “Real Story” i pyetur nëse Ilir Meta ka qenë apo jo në dijeni të djegies së mandatave nga deputetët, Braimllari tha:

“Kam qenë vetë deputet kur vendosëm mbi djegien e mandateve. E them me përgjegjësinë maksimale, Monika ka hyrë në mbledhjen e grupit, ka kërkuar që të djegë vetëm ajo mandatin. Ka qenë nën presionin e kolegëve të tjerë që nëse e djeg, do ta djegim të gjithë.

Në dijeninë time, Meta ka qenë i informuar për këtë skenar, për ta djegur një person dhe jo i gjithë grupi. Kam qenë pjesë kur Monika, si kryetare në atë kohë, ka qenë nën presionin pozitiv, se po e dogji ti mandatin, do e djegim të gjithë.”

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese