Hapësire reklamuese

Politikë

Demokratët “përveshin mëngët”, zbresin në rrethe për organizimin e protestës së 11 korrikut

Shkruar nga Newsbomb
Demokratët “përveshin mëngët”, zbresin në
Luçiano Boçi në Shkodër

Drejtuesit e Partisë Demokratike janë shpërndarë në rrethe ku dhe kanë nisur me organizimin e protesës së 11 korrikut , e cila sipas asaj që opozitarët kanë ripërsëritur disa herë pritet të jetë madhështore.

Në Shkodër ka qenë Luçiano Boçi i cili u ka kërkuar demokratëve që të marrin pjesë masivisht në protestë për të denoncuar korrupsionin në qeverisë.

Ish-deputeti demokrat theksoi rëndësinë e nisjes së aksionit me qëllim për të krijuar një qeveri teknike, pasi sipas tij vetëm kjo do të jetë garanci për zgjedhje të lira.

Paralelisht me protestën opozitarët kanë kërkuar nisjen e përgatitjeve edhe për zgjedhjet parlamentare të vitit 2025.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese