Hapësire reklamuese

Politikë

Celibashi mesazh deputetëve nga “Ligjet”: Duhet të punoni për reformë zgjedhore të vërtetë

Shkruar nga Newsbomb
Celibashi mesazh deputetëve nga “Ligjet”: Duhet të punoni
Ilirjan Celibashi

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka qenë pjesë e komisionit të Çështjeve Ligjorë, ku ka raportuar në lidhje me aktivitetin e këtij komisioni për vitin 2023.

Gjatë fjalës së tij, Celibashi theksoi nevojën për ndryshimet në kodin zgjedhor duke u shprehur se grupet e dialogut duhet të vijojnë me diskutimet.

“Pas 2025 do të ketë zgjedhje, pse jo të diskutojmë për të gjitha çështjet e problematikat. Edhe nëse nuk kanë efekt në 2025. Efektet le ti prodhojë pas zgjedhjeve të 2025, dhe zgjedhjeve të radhës. E kuptoj që shkakton ilaritet por nuk është pa sens dhe shumë e arsyetuar.

Do të ishte e udhës që kjo strukturë, apo një strukturë tjetë ad hoc të krijohet për të punuar për të bërë vërtetë një reformë zgjedhore të vërtetë” tha Celibashi.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese