Hapësire reklamuese

Politikë

“Bujqësia është prioriteti ynë kryesor”, Meta: PL do mbështesë fermerët me 200 euro për çdo kokë lopë

Shkruar nga Newsbomb
“Bujqësia është prioriteti ynë kryesor”, Meta:
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta edhe një herë ka ripërsëritur premtimin e tij për mbështetjen e fermerëve.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se Partia e Lirisë do të mbështesë me pagesë direkte fermerët me 200 euro për çdo kokë lopë.

“Partia e Lirisë do të mbështesë me pagesë direkte fermerët me 200 euro për çdo kokë lopë. ????

Ky nuk është një premtim, por një angazhim, jo vetëm për t'i dhënë fund  shpopullimit të Shqipërisë por njëkohësisht për ta shndërruar mundin dhe sakrificën e fermerëve shqiptarë në mirëqënie të sigurt për ta dhe në një rritje e zhvillim për ekonominë shqiptare. Bujqësia është prioriteti ynë kryesor! ????????✅”, shkruan Meta.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese