Hapësire reklamuese

Politikë

Britania e la non grata, avokati i Berishës zbulon hapin e radhës

Shkruar nga Newsbomb
Britania e la non grata, avokati i Berishës zbulon hapin e radhës
Genc Gjokutaj

Avokati i Sali Berishës, Genc Gjokutaj ka folur pas refuzimit të Britanisë së Madhe për të hequr “non-grata” e vendosur ndaj ish-kryeministrit Berisha.

Ai në “Top Story”, ka treguar hapin e radhës që do të ndërmarrin për këtë vendim. Gjokutaj është shprehur se vendimin për të lënë në fuqi “non gratën” nga Berisha në Britani do ta apelojnë vendimin.

“Ajo i referohet shkallës së Apelimit administrativ, nuk kemi hyrë në procesin ligjor. Pra kjo shkallë ankimi është administrative, e cila është një hallkë që vjen menjëherë pas vendimit të Home Office në lidhje me non gratën e Berishës. Sigurish pas komunikimit ai ka nisur ankimimin sepse ka një hallkë administrative mes Homë Office dhe gjykatës.

Hallka administrative, ti duhet të konsumosh hallkën administrative dhe pastaj të shkosh në gjykatë. Konsumimi i kësaj hallke pavarësisht vendimit nëse është pozitiv apo negativ.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese