Hapësire reklamuese

Politikë

Blendi Fevziu tregon skandalin në prokurori: Hapën telefonin dhe gjërat personale ua dhanë gazetarëve

Shkruar nga Newsbomb
Blendi Fevziu tregon skandalin në prokurori: Hapën telefonin dhe
Moderatori Blendi Fevziu

Drejtuesi i emisionit të njohur "Opinion", ka treguar mbrëmjen e kësaj të enjte një rast skandaloz të ndodhur gjatë hetimit të një personazhi publik. Sipas tij, kur ka shkuar në prokurori i kanë marrë celularin dhe të gjitha gjërat personale që kanë dalë, hetuesit ua kanë shpërndarë gazetarëve.

Megjithatë, gazetari Blendi Fevziu theksoi se nuk ishte i sigurt nëse bëhej fjalë për SPAK apo ndonjë prokurori normale.

“Dje më referuan një rast, nuk e di ta them nëse është në SPAK apo në Prokurorinë normale, këtë nuk e them dot, por më thanë që një telefon i hapur për arsye hetimi specifik, i janë marrë gjërat personale që kanë qenë dhe janë shpërndarë nëpër gazetarë.

Nëse ndodh kjo dhe nëse ndodh që ky person kryen një gjë, një akt ndaj vetes, kjo pastaj e çon gjithë shoqërinë në një dramë. Siç ke të drejtën të hetosh, duhet të kesh dhe ruajtjen e sekretit hetimor”, u shpreh moderatori Blendi Fevziu.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese