Hapësire reklamuese

Politikë

Berisha fton qytetarët në mosbindje civile: Vetëm protesta e vazhdueshme rikthen PD-në në pushtet

Shkruar nga Newsbomb
Berisha fton qytetarët në mosbindje civile: Vetëm protesta e
Ish-kryeministri Sali Berisha

Edhe pse në “arrest shtëpie”, ish-kryeministri Sali Berisha e ka gjetur mënyrën për të komunikuar me mbështetësit e tij. 

Berisha, në fjalimin nga ballkoni i banesës deklaroi se vetëm protesta dhe mosbindja civile është rruga për realizimin e qëllimeve tona.

Çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar që po e zhbën Shqipërinë nga shqiptarët.

Po shpopullon këtë vend sa asnjë pushtim tjetër në histori.

Por sot çdo shqiptar duhet ta ketë të qartë si drita e diellit se vetëm protesta e vazhdueshme, vetëm protesta e pamposhtur, vetëm mosbindja civile e vazhdueshme dhe e pamposhtur është rruga për realizimin e qëllimeve tona madhore.

Është rruga për përmbysjen e narkoqeverisë.

Është rruga për krijimin e qeverisë teknike.

Për zhvillimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme dhe fitoren e padiskutueshme të opozitës”, tha ai.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese