Hapësire reklamuese

Politikë

Beleri zgjidhet eurodeputet nga burgu, reagon për herë të parë Edi Rama

Shkruar nga Newsbomb
Beleri zgjidhet eurodeputet nga burgu, reagon për herë të
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Kosovë, por nuk kanë munguar as pyetjet e gazetarëve për çështjet e brendshme të Shqipërisë.

Një ditë pasi Fredi Beleri u zgjodh eurodeputet, me partinë e kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis, Rama është pyetur lidhur me qëndimin që mban.

Mirëpo, kreu i shtetit tha se për fat të keq politika e jashtme është bërë politikë e brendshme dhe sipas tij kjo është një tendencë që po thellon më shumë.

“Nuk kam asnjë koment për këtë, jam në Prishtinë. Për fat të keq politika e jashtme është bërë politikë e brendshme, një tendencë që thellon më shumë, që mund të sjellë më shumë vota këtu po i bën më shumë dëm Kosovës jashtë”, deklaroi Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese