Hapësire reklamuese

Politikë

Beleri futet në Guinness?! Fitoi dy palë zgjedhje nga burgu

Shkruar nga Newsbomb
Beleri futet në Guinness?! Fitoi dy palë zgjedhje nga burgu
FotoMontazh/ Fredi Beleri

“Beleri është i vetmi që ka fituar dy palë zgjedhje nga burgu dhe ai është futur në Guinness për këtë gjë”.

Kështu ka deklaruar këtë mbrëmje në studion e Top Story, ish-zëdhënësi i Fredi Belerit, Skerdjan Dhuli.

Sipas tij, edhe pse Beleri trajtohet si “njeriu” i Greqisë, faktikisht ishte kandidat i ish-kryeministrit Sali Berisha dhe theksoi se shumë shpejt do të ulet në parlamentin europian.

“Beleri është i vetmi që ka fituar dy zgjedhje nga burgu dhe ai është futur në Guinness për këtë gjë. Ai është kandidat i Berishës, i cili edhe pse non-grata do të ulet në parlamentin europian. Rama e trajton si njeriun e Greqisë, sepse kështu i leverdis ta trajtojë. Beleri refuzoi të kandidonte nën siglën e PS, prandaj është prej një viti në burg,” tha Dhuli.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese