Hapësire reklamuese

Politikë

Begaj, takim me kreun e parlamentit të Saksonisë, z. Matthias Rößler

Shkruar nga Newsbomb

Begaj, takim me kreun e parlamentit të Saksonisë, z. Matthias

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti sot Kryetarin e Parlamentit të Landit të Saksonisë, z. Matthias Rößler. 

Takimi u fokusua në marrëdhëniet politike dhe ekonomike mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, të cilat u vlerësuan si të shkëlqyera, si dhe gjatë bisedës u theksua nevoja për intensifikimin dhe ngritjen e tyre në një nivel më të lartë.   

Presidenti Begaj vlerësoi z. Matthias Rößler për mikpritjen dhe mundësinë e integrimit të shqiptarëve që jetojnë në Landin e Saksonisë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese