Hapësire reklamuese

Politikë

Basha akuzon Ramën: Po përfiton nga suksesi i shqiptarëve të ndershëm në botë

Shkruar nga Newsbomb
Basha akuzon Ramën: Po përfiton nga suksesi i shqiptarëve të
Kryetari zyrtar i PD, Lulzim Basha

Kryetari zyrtar i PD, Lulzim Basha përmes një reagimi në Facebook ditën e sotme ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se me takimet që po realizon në diasporë po përpiqet të vjedhë suksesin e shqiptarëve të ndershëm nëpër botë.

Sipas tij turi i Ramës në diasporë bëhet për të mbuluar njollat e turpit të pushtetit të tij të korruptuar në çdo qelizë dhe për të fshehur dështimet e qeverisjes së tij.

Vetëm pellazgët dhe ilirët mbetën pa u fajësuar për korrupsionin e qeverisë së Edi Ramës, për dështimet, për premtimet e pambajtura, për shpopullimin dhe mohimin e të drejtave të atyre që shpërnguli përgjatë qeverisjes së tij nga vendlindja.

Një i papërgjegjshëm që reciton për të vjedhur suksesin e shqiptarëve të ndershëm nëpër botë, për të mbuluar njollat e turpit të pushtetit të tij të korruptuar në çdo qelizë dhe për të fshehur dështimet e qeverisjes së tij, nuk bën gjë tjetër vetëm se shton agoninë e një sistemi të vdekur.

Koha që cirku dhe ahengu të marrë fund dhe të rikthehemi te propozimet politike. Vota e diasporës, detyrë kushtetuese dhe borxh ndaj bashkatdhetarëve tanë.

Propozimet e PD-së i japin zgjidhje aspiratës së emigrantëve për të vendosur për Shqipërinë e përbashkët”, - shkruan Basha ne Facebook.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese