Hapësire reklamuese

Politikë

Avancon statusi i Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO, reagon Osmani: NATO është fati ynë

Shkruar nga Newsbomb
Avancon statusi i Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO,
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar ditën e sotme rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhguese në anëtare të asociuar.

Lidhur me këtë lajm të mirë për Kosovën, ka reaguar presidentja Vjosa Osmani, e cila shkruan në “X” se ky vendim do të garantojë se do të dëgjohet zëri i popullit më pro NATO në gjithë botën.

“NATO është fati i Kosovës, dhe ky vendim do të garantojë se do të dëgjohet zëri i popullit më pro-NATO në gjithë botën. Ne do t’i vazhdojmë përpjekjet tona, bashkë me aleatët, që të avancojmë në rrugën tonë drejt anëtarësimit në NATO”, ka shkruar Osmani në “X”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese