Hapësire reklamuese

Politikë

Apeli i dha vulën Berishës, reagon sërish Basha: S’jam i shqetësuar për veten, por për qytetarët 

Shkruar nga Newsbomb

Apeli i dha vulën Berishës, reagon sërish Basha: S’jam i

Luzim Basha ka folur sërish lidhur me vendimin e djeshëm të gjykatës së Apelit, ku vula e PD i kaloi ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një prononcim për gazetarët, në nisje të seancës plenare ai  tha nuk është i shqetësuar për hallin e tij personal, por për qytetarët. 

"Nuk kam asnjë shqetësim që lidhte me fatin tim personal. Bëj betejë për qytetarët shqiptarë. Pasojat i vuajnë qytetarët shqiptarë. Kur vjen puna për te reforma zgjedhor nuk e kërkoj për veten time por për qytetarët. Qytetarët meritojnë votën preferenciale. Minat ja vunë vetë.

Ky është momenti, tani janë të çliruar nga ankthi vulës dhe logos dhe të çojë ku e e kanë çuar kauzën me pazaret me Edi Ramën. Distancim me Edi Ramën duhet të bëjnë ata që bëjnë pazar me Edi Ramën dhe kjo ishte e qartë nga vendimi i djeshëm i gjykatës," tha Basha.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese