Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Politikë

Linda Rama “kapet” me gratë në politikë: Iu është dhënë mundësia të jenë në nivele të larta, por nuk i shoh aq sa duhet...

Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, ka folur edhe për gratë në politikën shqiptare, për të cilat ka thënë se nuk janë aq...

Gazetari bën deklaratën e PAPRITUR: Bashës i intereson të jetë numri dy, sepse përfiton nga tepsia e Ramës, ka pjesën e vetë aty

Gazetari Ylli Rakipi është pyetur nga kolegu i tij Arjan Çani, se pse Edi Rama e do me kaq ngulm pushtetin, duke thënë se...

Linda Rama përlotet kur flet për Anetën: Na kishte bindur që nuk do ikte asnjëherë, ajo ishte madhështore…

Linda Rama është përlotur kur ka folur për vjehrrën e saj të ndjerë, Anetën, nënën e kryeministrit Edi Rama.Ajo u shpreh në “Ilva Now”...

“Opozita e pamëshirshme”, Linda Rama tregon debatet me kryeministrin dhe i nxjerr “sekretin”: Është debatues shumë i vështirë, por Edi reflekton

Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, ka treguar mbrëmjen e sotme në Euronews Albania mbi debatet që ka me kryeministrin. Ajo u shpreh...

Si është të jesh gruaja e kryeministrit? Linda Rama: Refuzova stafin e shërbimit në shtëpi, nuk kam roje sigurie. Kur iki jashtë me Edin,...

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama është sot në një intervistë me gazetaren Ilva Tare, në intervistën e saj të fundit, pasi njoftoi...

Rrëfimi i Linda Ramës: U martova me Edin në kohën kur sulmet ndaj tij përfshinin edhe gratë apo të vdekurit, i kam rralluar daljet...

Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, mbrëmjen e sotme ka bërë një rrëfim ndryshe për jetën e saj në Euronewas Albania.Ajo ka thënë...

Ndihmës Sekretari i Shtetit vizitë zyrtare në Shqipëri, do të takohet me Ramën

Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë për Evropën dhe Euroazinë, Philip T. Reeker, do të shkojë për vizitë zyrtare në Itali, do të vijë...

Ambasadori Soreca takohet me Gentian Ibrahimin: BE vijon të mbështesë KLP-në për sfidat që na presin për Reformën në Drejtësi

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca, është takuar ditën e sotme me kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gentian Ibrahimin.Soreca shpreh...

Kryenegociatori Zef Mazi takime të rëndësishme në Poloni, zyrtarët polakë shprehin mbështetjen për integrimin e Shqipërisë

Kryenegociatori i Shqipërisë për integrimin në Bashkimin Europian, Zef Mazi, ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Poloni, ku është takuar me emra...

Përplasja e Dritan Lelit me Këshillin Bashkiak, Arben Malaj i del në krah kryebashkiakut: Anëtarët e Këshillit janë në shkelje, të vendosin ligjin mbi...

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli dhe Këshilli Bashkiak janë përplasur ditët e fundit në lidhje me vendimin e bashkisë për Sekretarin e Këshillit Bashkiak,...

Lajmet e fundit