Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Politikani shqiptar bën urim të PAZAKONTË për Festën e Mësuesit: Mos e gëzoftë 7 Marsin asnjë arsimtar që… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4958c0fa7ed894a0c5ca069a4d4023be

Politikani dhe eksperti Kreshnik Osmani ka bërë një urim të pazakontë për Festën e Mësuesit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan që mos e gëzoftë 7 Marsin asnjë që kontribuon në formimin e kësaj shoqërie dhe hipokrite si kjo.

Sipas tij, asnjë mësues që shpërndan injorancë në vend që t’iu ofrojë dije brezave të ardhshëm nuk duhet ta gëzojë këtë ditë.

“Mos e gëzoftë 7 Marsin dhe asnjë ditë të vitit çdokush që është aksioner/e tek formimi i një shoqërie kaq të paditur dhe hipokrite sa kjo. Injoranca është nëna e të gjitha të zezave dhe ajo po na shuan si Komb!” shkruan Osmani.

Nga ana tjetër, politikanët kanë uruar të gjithë 7 marsin duke i falenderuar mësuesit që kanë kontribuar në formimin e tyre intelektual.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img