Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Politikani serb “zbulon planin”: Vuçiç do krijojë Shqipërinë e Madhe

Lajme të ngjashëm

Vizita e ardhshme e presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Kosovë do të jetë marketingu që do t’i bindë serbët se do të ishte më mirë të jetonin në “Shqipërinë e Madhe”, kështu shprehet politikani serb, kritik i ashpër i Vuçiç, Marko Jakshiq.

Jaksic, i cili është anëtar i Lëvizjes Popullore “Atdhe”, kritikoi ashpër planet e Vuçiçit për demarkacionin etnik midis Serbisë dhe Kosovës.

“Ai do vijë të manipulojë dhe të tregojë përralla që në thelb përfaqësojnë gadishmërinë e tij të fshehtë për të hequr dorë nga 16 përqind e territorit të vendit, për të shkelur Kushtetutën e Serbisë dhe për të krijuar një “Shqipëri të Madhe”, ka deklaruar Jakshiq.

Më shumë