Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Politikani serb “shokon” Beogradin : Kosova nuk është Serbi!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Socialiste serbe LSV, Nenad Çanak, ka habitur të gjithë me deklaratën e tij të fundit se Kosova nuk është pjesë e Serbisë.

Ai shtoi se roli i bojkotuesve është të shpikin se ata do të zgjidhin problemin e Kosovës “sepse ata nuk do të heqin dorë nga ajo”.

Gjithshtu ai shtoi se për të kuptuar se sa Kosova është pjesë e Serbisë mjafton të vijnë të shikojnë dhe ta kuptojnë sesa është pjesë e Serbisë.

 “Si mund të mos jepni diçka që nuk është e juaja edhe ashtu? Nëse Kosova është Serbi, përpiquni të shkoni në Kosovë dhe do të shihni se sa është pjesë e Serbisë”, tha Çanak.

Çanak përmendi se “opozita e bojkotit” po e sulmon atë sepse ai ka një politikë të qartë për 30 vjet.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img