Politikani reagon ashpër ndaj Ramës: Kryeministër i degraduar, ke vetëm një gjë në tru…

Publikuar tek: politike, më 19:41 07-02-2018 Politikani reagon ashpër ndaj Ramës: Kryeministër i degraduar, ke vetëm një gjë në tru…

Petrit Vasili, Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, nëpërmjet një statusi në facebook ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Rama, duke e quajtur një kryeministër të kriminalizuar.

Sipas Vasilit qeveria aktuale është një qeveri e korruptuar dhe se në trurin e Ramës ka vetëm një gjë; shtetin e mikut.

Reagimi i plotë:

Kryeministri i degraduar antishtet njeh vetëm MIKUN, jo ligjet.

Kryeministri antishtet, i kapur dhe i kriminalizuar, e urren që të ndërtojë shtet që funksionon me ligje dhe rregulla.
Kryeministri i falimentuar i Rilindjes ka vetëm një gjë ne tru: "SHTETIN E MIKUT".

Këtë antishtet e urrejnë shqiptarët.

Qytetarët nuk duan të fusin mik as shtetin e falimentuar e të korruptuar të kryeministrit dhe as gjithfarë sekserësh të pacipë.
Qyetarët duan thjesht standarde e ligje dhe zgjidhjen e problemeve ne baze te tyre pa nevojen e askujt.
Kryeministri i degraduar ka ne mendje vetem shtet-tepsine private te tij, ku ai dhe ministrat e tij per sevap ju zgjidhin ndonje hall njerezve, ne nje kohe qe ua kane per detyrim te madh.

Ja lexojeni kryeministrin e lajthitur se ç'thote:

‘Të marrësh 3 minuta, në vend se të kërkosh mik, në vend se të japësh lekë apo zgjidhja të vjen në rrugë të vjetra, ti e zgjidh vetë problemin tënd duke futur mik qeverinë e Republikës së Shqipërisë, ministren e qeverisë për sektorin.’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012344837188721
array(1) { ["section"]=> string(91) "politikani-reagon-ashper-ndaj-rames-kryeminister-i-degraduar-ke-vetem-nje-gje-ne-tru-109494" }