Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Politikani i rëndësishëm shqiptar ia shtron me fasule, turshi, qepë dhe raki (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kur flasim për politikanët shqiptarë na vijnë në mendje veshjet e shtrenjta, tryeza të mbushura me pjata të dekoruara në detaje dhe luks.

Por, ky politikan shkon jashtë parashikimeve…

Bëhet fjalë për zëvendëskryeministrin, Niko Peleshi i cili vetëm pak më parë i është shtruar një darke tejet tradicionale këtu në Tiranë. Nga foto shihet se mbi tavolinë janë ushqimet që mund të jenë në tyezën e çdo familje shqiptare, fasule, turshi, qepë të njoma dhe raki. Nën shoqëri të mirë, Peleshi duket se po e shijon vërtetë ushqimin tipik tradicional shqiptar. /Newsbomb.al

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img