Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Policisë së Durrësit i shpëton skafi me drogë, arrestohen 2 trafikantë

Lajme të ngjashëm

Policisë së Durrësit i ka shpëtuar një skaf me drogë dhe po vijon rrugën e tij drejt Malit të zi. Sakaq, sipas news24 bëhet dije se janë arrestuar 2 persona, të cilët u kapën në një makinë tip “Fouristradë”. Ngecja e makinë në rërë ka bërë që trafikantët të arrestohen në flagrancë nga policia.

Mësohet se të arrestuari janë njëri njëri nga Vlora dhe tjetri nga Lushnja. Ndërkohë është zbuluar dhe identiteti i njërit prej tyre, bëhet fjalë për Albert Dedej.

Sakaq mësohet se skafi u nis me drogën e ngarkuar në Porto Romano dhe është sekuestruar kareli që transportoi skafin nga toka në det. 

Më shumë