Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Policia zhvesh gruan gjatë arrestimit, protestoi kundër masave anti-Covid (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia britanike ka deklaruar se ka nisur një hetim urgjent për trajtimin pa dinjitet të një gruaje nga oficerët e policisë në Manchester gjatë arrestimit të dhunshëm, ku pothuajse e kishin ekspozuar me të brendshme.

Incidenti i ‘rëndë’ ndodhi gjatë një proteste kundër masave qeveritare ndaj Covid-19.

albsig

Sipas raportimit të medieve të huaja, ajo ishte midis 18 personave që u arrestuan gjatë protestës dhe në pamjet e publikuara nga mediat, shiheshin oficerët që e tërhiqnin gruan zvarrë, deri sa ajo mbeti vetëm me të brendshme.

Incidenti është kapur nga kamerat dhe kjo shkaktoi një protestë në mediet sociale.

Ndërkohë kryebashkiaku i Mançesterit kërkoi një shpjegim për këtë “ngjarje të shëmtuar” nga autoritetet përkatëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img