Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Policia zbarkon te 9-katëshet, dy tifozë dërgohen me urgjencë te Trauma

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ardhjes së tifozëve holandezë dhe italianë në Tiranë, shënohet incidenti i parë.

Burime bëjnë më dije se pak më parë ka patur një përplasje mes tifozëve holandezë dhe disa shqiptarëve, pranë 9-katësheve në kryeqytet.

albsig

spring

Dy tifozë kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë transportuar me urgjencë te spitali i Traumës.

Mësohet se njëri prej të plagosurve është shqiptar dhe tashmë ndodhet në gjendje të rëndë.  

Burime nga vendngjarja raportojnë se tifozët holandezë kanë qenë në gjendje të dehur, teksa janë konfliktuar me shqiptarët, ku siç shihet në foton e mëposhtme ka njolla gjaku në tokë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img