Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Policia ukrainase arreston dy persona në Lviv, dyshohet se i jepnin informacion Rusisë mbi lëvizjet e ushtrisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ukrainase ka vënë në pranga dy persona në Lviv, të cilët dyshohen se i jepnin informacion Rusisë mbi lëvizjet e ushtrisë së Ukrainës.

Kreu i administratës ushtarake rajonale në Lviv, Maksym Kozytskyi tha se në telefonat e të arrestuarve janë gjetur video dhe foto të lëvizjeve ushtarake të Ukrainës.

“Në Avenue Chornovil në Lviv, patrullat ndaluan një makinë të dyshimtë. Duke kontrolluar dokumentet dhe telefonin e shoferit, policia gjeti video dhe foto të lëvizjeve tona ushtarake. Ai gjithashtu kishte foto pasaporta të burrave me regjistrim në Luhansk dhe shumë kontakte me numra rusë”, tha Kozytskyi.

Lviv u godit të shtunën nga dy grupe sulmesh me raketa, një prej të cilave goditi një depo nafte dhe u deshën disa orë që zjarrfikësit të shuanin flakët. Kozytskyi tha se policia që shkoi në vendin ku sulmuan raketat arrestoi një burrë që dyshohet se po filmonte dëmet që ishin bërë, ndërsa në telefonin e tij u gjetën foto të pikave të kontrollit në rajon që ishin dërguar në numrat rusë.

Më shumë
spot_img
spot_img