Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Policia “u prish planin” dy të rinjve, kishin planifikuar sulme terroriste gjatë festave në Francë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia franceze ka arrestuar dy persona, pasi akuzohen për pjesëmarrjes në një organizatë kriminale me qëllime terroriste. Sipas autoriteteve dy 23-vjeçarët kishin planifikuar një sulm me thikë ndaj kalimtarëve në një zonë të frekuentuar gjatë kohës së festave të fundvitit.

Të dy u akuzuan për terrorizëm më 3 Dhjetor dhe mbetën në paraburgim, deri në përfundim të hetimeve. Plani i dy të arrestuarve ishte të sulmonin njerëz në qendra tregtare por edhe rrugë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img