Tirana
broken clouds
19 ° C
19 °
19 °
63 %
2.1kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Policia “shpartallon” avionin privat të biznesmenit, i gjen armë dhe drogë, arrestohet 64-vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 64-vjeçar është arrestuar në aeroportin e Trapanit  në Siçili. Shtetasi amerikan, i indetifikuar si Patrick Joseph Horan u ndalua nga policia dhe pas një kontrolli rutinë të bërë atij iu gjetën në bordin e avionit 1 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë dhe armë të ndryshme, si pushkë, pistoletë dhe harqe me shigjeta.

Sipas informacioneve të policisë dy pistoletat, pushka dhe municionet ishin vendosur në një kuti, ndërsa droga ishte mbyllur në qese plastike.

Horan deri më tani nuk ka dhënë asnjë shpjegim për armët dhe drogën, teksa ka deklaruar se është kthyer në Itali sepse do të kryejë një operacion në Palermo, por sipas hetimeve paraprake e ka bërë disa herë këtë udhëtim.

Nga informacionet paraprake ai është aksioner në një kompani bujqësore në Sicili dhe tani po mbahet në burgun Pietro Cerulli në Trapani ndërsa policia vijon hetimet.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img