Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Policia shpall në kërkim Cllevion, pagoi 1500 euro për të djegur makinën e Kozakut

Shkruar nga Newsbomb
Policia shpall në kërkim Cllevion, pagoi 1500 euro për të

Zhvillime të reja dalin lidhur me djegien e makinës së influencerit, Kozak Braçi.

Policia bën me dije se ka arrestuar dy autorët që i vunë zjarr “Mercedesit” të Kozakut më dy dhjetor të këtij viti. Ndërsa ka shpallur në kërkim bashkëpunëtorin e tyre dhe personin që porositi djegien e makinës.

Sipas policisë porositësi që urdhëroi djegien e makinës së Kozakut është reperi Kleviol Ahmetaj, 37 vjeç.

Kleviol Ahmetaj i njohur ndryshe si Cllevio Serbiano  njihet për debatet e shumta që ka pasur me Kozakun në Tik Tok.

LEXO EDHE: PAMJET: Shkrumbohet Mercedesi 50,000 euro i Kozak Braçit, Policia në vendngjarje

Nga veprimet hetimore të kryera nga Policia ka rezultuar se shtetasi Kleviol Ahmetaj ka paguar shumën 1500€ për të djegur makinën e Kozakut, ndërsa dy të arrestuarit, së bashku me shtetasin E. N., kanë siguruar kushtet, dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë djegur automjetin.

Gjithashtu policia bën me dije se ka sekuestruar veshjet që autorët e dyshuar kanë përdorur gjatë ngjarjes, dhe automjetin me të cilin janë larguar.

Të arrestuarit janë Dorian Limushaj 40 vjeç dhe Markelino Laho 18 vjeç, të dy banues në Vlorë.

Njoftimi i policisë Tiranë

Dogjën një automjet, kundrejt një shume parash, identifikohen dhe vihen në pranga dy autorët e dyshuar. Njëri prej tyre, i arrestuar dhe më parë për të njëjtën veprimtari kriminale.

Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tyre, si dhe një 37-vjeçar që porositi djegien e automjetit.

Sekuestrohen veshjet që autorët e dyshuar kanë përdorur gjatë ngjarjes, dhe automjeti me të cilin janë larguar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së ndodhur më datë 02.12.2023, ku në Allias, është djegur automjeti i shtetasit K. B., kanë thelluar veprimet hetimore, për sqarimin e rrethanave dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të dyshuar.

Në lidhje me këtë rast u bë dokumentimi i plotë ligjor i ngjarjes, identifikimi, kapja dhe arrestimi i dy prej autorëve të dyshuar, shtetasve D. L., 40 vjeç, dhe M. L., 18 vjeç, të dy banues në Vlorë.

Gjithashtu u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tyre, shtetasi E. N., 24 vjeç, banues në Vlorë, dhe porositësi i djegies së automjetit, shtetasi K. A., 37 vjeç, banues në Lushnjë.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se shtetasi K. A., ka paguar shumën 1500€ për të djegur automjetin e shtetasit K. B., ndërsa dy të arrestuarit, së bashku me shtetasin E. N., kanë siguruar kushtet, dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë djegur automjetin.

Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se shtetasi M. L., është arrestuar dhe më parë, për të njëjtën veprimtari kriminale. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan veshjet që autorët e dyshuar kanë përdorur gjatë ngjarjes, si dhe automjeti me të cilin janë larguar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

LEXO EDHE:Cllevio degjeneron live Aldor Ninin: Më kalo paratë e mia ose do të q* familjen

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese