Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Policia sekuestron “Benz-in” e braktisur nga grabitësit e bankës në Koplik, mjeti gjendet në afërsi me kufirin e Malit të Zi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka sekuestruar mjetin tip “Benz” me të cilin u larguan 3 grabitësit e bankës në Koplik. Mjeti u gjend në zonën e quajtur Shegan pranë liqenit të Shkodrës, në afërsi me kufirin e Malit të Zi.

Grabitja e bankës ndodhi dje, ku 3 persona të maskuar dhe të armatosur arritën të merrnin 1000 euro, 1000 dollarë dhe rreth 400.000 lekë (të reja). Ata shkuan në ambientet e bankës “Banka Kombëtare Tregtare” dhe nën kërcënimin e armës kanë grabitur paratë.

Autorët duket se grabitjen e kanë mirëmenduar, ata pasi janë larguar nga vendngjarja me një makinë “Volkswagen” ngjyrë të errët, pak më tutje e kanë djegur atë për mos lënë asnjë gjurmë. Më pas nën kërcënimin e armëve, kanë grabitur “Benz-in” dhe janë larguar, për ta lënë më pas në Shkodër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img