Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Policia sekuestroi arsenalin e armëve në Tiranë, SPAK kërkon ‘arrest me burg’ për 9 të arrestuarit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme  ka kërkuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 9 personat e arrestuar në lidhje me kapjen e armatimit dhe municioneve pak ditë më parë.

Sipas informacioneve, po mbahet seanca për të arrestuarit me 1 prill Paris Prenga, Bledar Deda, Flor Abazi, Bujar Jaupi dhe Arben Sufa.

Pritet që SPAK të caktojë masën e sigurisë edhe për dy personat e shpallur në kërkim, Sokol Xhura dhe Akil Kulla.

Gjithashtu, rivlerësim të masës së sigurisë, GJKKO do të japë edhe për Ermond Jamaku dhe Enver Jamaku.

Këta dy persona janë arrestuar në fund të muajit shkurt pasi tentuan të ekzekutonin me eksploziv Gjon Menën në Kamëz.

Enver Jamaku, ka rrëfyer para drejtësisë edhe për 3 ngjarje të viteve të mëparshme të tentativave me lëndë eksplozive.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit