Tirana
broken clouds
12 ° C
12 °
12 °
82 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
9 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Policia sekuestroi arsenalin e armëve në Tiranë, GJKKO lë në burg 9 të arrestuarit (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme ka dhënë masën “arrest me burg” për 9 personat, në lidhje me kapjen e armatimit dhe municioneve pak ditë më parë në Tiranë.

Bëhet me dije se GJKKO ka dhënë masën “arrest me burg” për Paris Prenga, Bledar Deda, Flor Abazi, Bujar Jaupi, Arben Sufa, Sokol Xhura dhe Akil Kulla.

Masa arrest me burg në mungesë është dhënë për Sokol Xhura dhe Akil Kulla, të cilët janë shpallur në këkrim.

Në sajë të këtij operacioni policia dhe SPAK goditën 18 baza armatimesh dhe sekuestruan një arsenal të sofistikuar armësh. Gjithashtu në sajë të këtij operacioni u zbardhën edhe tre ngjarje kriminale.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img