Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022
spot_img

Policia Rrugore e Tiranës: Rruga e Kopshtit Zoologjik është kthyer me një sens lëvizjeje, pas dy javësh këshillim do gjobiteni!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rrugorët e Tiranës apelojnë të gjithë drejtuesit e mjeteve në kryeqytet që të tregojnë kujdes gjatë qarkullimit në zonën e Liqenit të Thatë dhe Kopshtit Zoologjik. Rruga në këtë zonë, është bërë vetëm me një sens lëvizjeje.

Që nga data 4 qershor 2022 kur është marrë vendimi, shërbimet e Policisë Rrugore kanë qenë çdo ditë në hyrje të rrugës të rrugës te Kopshti Zoologjik duke këshilluar shoferët, edhe pse kundravajtje.

albsig

spring

Tashmë, pas këshillimit për gati 2 javë, Policia ka filluar të ndëshkojë shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugor me masa administrative. Sipas pikës 12 të nenit 17 të Kodit Rrugor, qarkullimi në sens të kundërt ndëshkohet me gjobë 5.000-10.000 lekë të rinj, pezullim të lejes së drejtimit për 3 muaj dhe heqje të pikëve të lejes së drejtimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img