Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Policia Rrugore del me radar dhe rrugët e Tiranës: E pësojnë për shpejtësi mbi dhjetëra shoferë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Numri i lartë i aksidenteve dhe përmirësimi i parametrave të sigurisë rrugore, ka bërë që Policia e Tiranës të dalë me radar për kontrollin e shpejtësisë së drejtuesve të mjeteve. Në rrugët ku mungojnë vendkalimet, janë angazhuar shërbime policore për ndëshkimin e drejtuesve që nuk i japin përparësi këmbësorëve.

Strukturat e Policisë Rrugore Tiranë, në zbatim dhe të detyrave të lëna nga Drejtori Gledis Nano, kanë shtuar kontrollet dhe i kanë alternuar ato në funksion të shkeljeve që janë verifikuar si burim i shtuar për aksidente rrugore me pasoja fatale për shëndetin dhe jetën e përdoruesve të rrugës.

Më shumë
spot_img
spot_img