Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Policia qëllon me armë zjarri në aeroportin e Frankfurtit, pas raportimeve për bombë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ac7890366ef413d74aa6086870766fe8

Policia ka ‘qëlluar një person të armatosur’ në Aeroportin Ndërkombëtar të Frankfurtit në Gjermani pas ‘raportimeve se aeroporti kërcënohej nga një bombë’. 

Terminali 1 i aeroportit u evakuua këtë mbrëmje në lidhje me bagazhet e braktisura të cilat thuhet se ishin të padëmshme. 

Pamjet tregojnë oficerë të armatosur që rrethonin një burrë ndërsa të gjithë udhëtarët u panë duke qëndruar jashtë aeroportit me stacionin rajonal të trenit gjithashtu të mbyllur, shkruan Daily Mail. 

Aeroporti i Frankfurtit shkroi në Twitter: Për shkak të një operacioni të vazhdueshëm policor, pjesë të Terminalit 1, stacioni rajonal i trenit dhe kalimi në stacionin e trenit në distancë të gjatë janë aktualisht të mbyllura në Aeroportin e Frankfurtit. Udhëtarëve u kërkohet të ndjekin udhëzimet e stafit të sigurisë në vend. Si rezultat, mund të ketë vonesa në procesin operacional. Prandaj udhëtarëve u kërkohet të kontrollojnë statusin e fluturimit paraprakisht në faqen e internetit të linjës ajrore.

Policia federale dhe e shtetit po hetojnë incidentin, sipas Policisë së Aeroportit të Frankfurtit. 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img