Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Policia parandalon konfliktin mes fqinjve në Mirditë, sherri për tokën detyron kryefamiljarët të marrin armët (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një konflikt mes dy fqinjve është parandaluar nga Policia në një fshat të thellë të Mirditës. Mësohet se në pranga ka rënë një 30 vjeçar që ka kanosur një familje tjetër me armë gjahu.

“Shërbimet e Policisë Mirditë, pasi kanë marrë njoftimin për një konflikt mes fqinjëve në fshatin Kthjellë e Epërme, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë bërë të mundur parandalimin e përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit dhe vënien në pranga të shtetasit Besim Caka, 30 vjeç, banues në Kthjellë e Epërm, Mirditë”, njofton Policia.

Ky shtetas ka kanosur për motive pronësie, me një armë gjahu që e mbante pa leje në banesë, shtetasit Gj. P., D. P., R. P. dhe L. P.  Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img