Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Policia nis hetimet për 15 mjekë dhe infermierë, kanë vjedhur vaksinat Pfizer për familjarët e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka nisur një hetim kundër 15 mjekëve dhe infermierëve në Oristano të Italisë për abuzim të detyrës dhe përvetësim, për administrimin e vaksinës Pfizer tek anëtarët e familjes së tyre, duke mos qenë brenda kategorive të parashikuara me të drejtë.

Ata duke abuzuar me pozicionin e tyre, kanë marrë disa vaksina Pfizer dhe ua kanë injektuar familjarëve të tyre, pavarësisht se nuk ishin në radhën e vaksinimit.

albsig

Hetimi nisi në mars, kur ishin shfaqur parregullsi të pretenduara në administrimin e vaksinave për kategori të caktuara të profesionistëve. Po ashtu hetimet nisën edhe në një vend tjetër në Itali, ku dolën në dritë disa raste të vjedhjes së vaksinave në dëm të të moshuarve dhe njerëzve të dobët.

Në Oristano, disa njerëz që i përkasin të njëjtit grup shoqëror, të rinj, fëmijë dhe të afërm të miqve dhe të njohurve do të vaksinoheshin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img