Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Policia në terren, aksion i madh anti-kanabis në të gjithë vendin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksion i madh ant-kanabis është duke u zhvilluar prej mëngjesit në të gjithë vendin.

Disa parcela raportohet se janë identifikuar, ndërsa blutë janë duke kryer aksione Shkodër, Malësi të Madhe, Krujë, Vlorë, Tepelenë, Elbasan, Belsh, Berat, Lushnje dhe Durrës.

albsig

spring

Po mëngjesin e sotëm, pesë persona u arrestuan në Kukës me 20 kilogram kanabis, si dhe një tjetër ra në pranga në Korçë me një sasi prej 8 kilogram kanabis.

Intensifikimin e goditjes ndaj kultivimit të kanabisit e paralajmëroi drejtori i përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano, pak ditë më parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img