Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Policia në të gjithë vendin merr sot dozën e dytë të vaksinës anti-Covid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Punonjësit e Policisë së Shtetit kani nisur sot të marrin dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit.

Punonjësit e Policisë janë kategoria më e riskuar, pasi kanë qenë dhe janë gjatë gjithë kohës në vijën e parë të zjarrit në luftën për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Tani me dozën e dytë ata do të jenë të mbrojtur nga virusi.

“Nisi sot faza e dytë e vaksinimit të punonjësve të Policisë së Shtetit, për marrjen e dozës së dytë të vaksinës.

Brenda pak ditëve, punonjësit e Policisë në të gjithë vendin do të marin dozën e dytë të vaksinës.

Punonjësit e Policisë janë kategoria më e riskuar, pasi kanë qenë dhe janë gjatë gjithë kohës në vijën e parë të zjarrit në luftën për parandalimin e përhapjes së COVID-19,” njofton policia.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img