Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Policia në Britani raporton rënie prej 21% të krimeve pas izolimit të njerëzve në shtëpi nga koronavirusi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f5604d643cd708e3b4cc0dff80bde23

Autoritetet policore në Britaninë e Madhe raportojnë një rënie prej 21% të krime që nga dita kur banorët janë izoluar në shtëpitë e tyre për shkak të covid-19.

Shefi i Policisë Kombëtare Martin Hewitt, ka thënë në konferencën për mediat se 37 shërbime në të gjithë Anglinë kanë vendosur 1084 gjoba, raporton Metro. Më tej, shefi i Policisë ka thënë se shifrat zyrtare tregojnë se njerëzit po respektojnë masat.

“Këto shifra tregojnë se shumica dërrmuese e njerëzve po respektojnë rregullat dhe qëndrojnë në shtëpi për të mbrojtur mjekët dhe për të shpëtuar jetë”, ka thënë Shefi i Policisë Kombëtare britanike Martin Hewitt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img