Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Policia ndërhyn në Marikaj dhe kap shitësit e kokainës, 23 vjeçari që do blinte 1 kg “të bardhë” ja fut vrapit (EMRAT-VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona janë arrestuar në kushtet e flagrancës me 1 kg kokainë nga Policia e Tiranës. Efektivët kanë ndërhyrë gjatë momentit që po bëhej shkëmbimi i drogës në Marikaj dhe kanë arrestuar dy shitësit, ndërkohë që blerësi është larguar me vrap.

Sokol Gjeci, 54 vjeç, banues në Maminas, Durrës dhe Albert Cenaj, 42 vjeç, banues në Shijak. Gjithashtu, u shpall në kërkim shtetasi S. Gj., 23 vjeç.

“Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan pakoja me 1 kg e 30 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë, 2 automjete, një peshore mekanike, një aparat celular dhe shuma parash të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari kriminale”, njofton Policia.

Njoftimi i plotë i Bluve të Tiranës:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Tiranë, bazuar dhe në të dhënat e grumbulluara në rrugë operative, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar ”Ëhite pack”, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

– Sokol Gjeci, 54 vjeç, banues në Maminas, Durrës dhe Albert Cenaj, 42 vjeç, banues në Shijak. Gjithashtu, u shpall në kërkim shtetasi S. Gj., 23 vjeç.

 

Shërbimet e Policisë kanë evidentuar, në Marikaj, shtetasit e arrestuar S. Gj. dhe A. C., duke i dhënë pakon me rreth 1 kg e 30 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë, 23-vjeçarit që sapo ka vënë re shërbimet e Policisë, është larguar me vrap.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan pakoja me 1 kg e 30 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë, 2 automjete, një peshore mekanike, një aparat celular dhe shuma parash të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari kriminale.

Vijon puna për kapjen e 23-vjeçarit dhe identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Më shumë
spot_img
spot_img