Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Policia malazeze dhunoi ish-këshilltarin e Metës dhe familjen e tij, profesor Petraq Milon

Lajme të ngjashëm

Pre e dhunës në pikën kufitare të Murriqanit mes Shqipërisë dhe Malit të Zi ka rënë profesor Petraq Milo dhe familja e tij.

Milo ishte me gruan dhe djalin kur ra pre e veprimeve arbitrare dhe gati kafshërore të punonjësit të doganës malazeze i cili i nxorri me forcë nga makina dhe i shoqëroi në komisariat.

Familja e Petraq Milos u dhunua na policët malazezë në doganën e Muriqanit, me pretekstin se nuk po mbante radhën e kalimit në doganë. Profesori i njohur njëkohësisht ish-këshilltari i presidentit Ilir Meta, u nxorr zvarrë bashkë me familjarët e tij dhe të pranishmit thanë se u dhunuan nga policia malazeze.

Polici që ka dhunuar këtë familje, është Nikola Boljeviç, që, sipas shqiptarëve, gjithmonë ka pasur konflikte me shqiptarët.

“Merr nga 10 euro, ndonjë red bull, puntorëve sezonalë sidomos nga Shkodra që të kalojnë pa probleme”-denoncoi një qytetar.

Ende nuk ka ndonjë reagim zyrtar, përveç kryetarit të bashkisë së Shkodrës, Bardh Spahia, që kërkoi sot një reagim të fortë shtetëror.

 

Më shumë