Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Policia Kufitare kalon për kontroll 29 vjeçarin në Muriqan, zbulon se është i shpallur në kërkim dhe e ndalon menjëherë (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

c5b3e7b1fd1df8e1d13c9c066cd9e52b

29 vjeçari Kristian Makaj është ndaluar nga Policia Kufitare në Muriqan pasi ka qenë person i shpallur në kërkim dhe i dënuar nga Gjykata e Shkodrës me 2.5 vite burg.

Sipas njoftimit, shërbimet e PKK Muriqan bazuar në analizën e riskut, kanë kaluar për kontroll të detajuar shtetasin Kristian Makaj, 29 vjeç, i cili gjatë përpunimit të detajuar të dokumenteve ka rezultuar se ishte person i shpallur në kërkim.

Shërbimet e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve e kanë ndaluar këtë shtetas, pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim të formës së prerë, datë 06.05.2019, e ka dënuar me 2 vite e 5 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img